М'яка дистанція — надійна технологія при автоматичному виробництві склопакетів

30.04.2021

Тенденції енергозбереження та збільшення масштабів скління вимагають, щоб вікна були такими ж «теплими», як стіни. Це призводить до постійного пошуку і заміни матеріалів на більш теплоізольовані. Так на ринку з’явились теплі дистанції для склопакетів, що є альтернативою «холодним» алюмінієвим. Виробники отримали більш «теплі» склопакети, а разом з ними — нові міфи. Чому? І як компанія Glas Trösch в Україні вирішила проблему виробництва надійних великогабаритних склопакетів з мінімальним рівнем рекламацій?

Протягом довгого часу для створення камер у склопакеті використовуються алюмінієві дистанційні профілі. Вони доступні за ціною, легкі, стійкі до окислення та гнучкі. Але з іншого боку, алюміній має високу теплопровідність, тому в центрі склопакет «тепліший», ніж з країв. Цей ефект суттєво впливає на теплофізичні характеристики склопакетів і вікон. Тому на ринку з’явилися дистанційні рамки із композитів, полімерів та силіконів. Глас Трьош (Євроглас) використовує дистанційний профіль Super Spacer від Edgetech.

Які ринкові переваги дистанційного профілю Super Spacer

До кінця 2018 року склопакетний бренд Glas Troesch виготовляв склопакети з м’якою дистанцією Super Spacer лише на заводах у Швейцарії та Німеччині, а починаючи з 2019 року така продукція також виробляється на заводах групи компаній в Україні.

Мяка дистанція в склопакеті прибирає місток холоду — крайову зону Фото: Glas Troesch

Компанія «Глас Трьош» обрала цю технологію за її наступні переваги:

● Високий теплоопір. Матеріал Super Spacer в 950 разів «тепліший», ніж алюміній.

● Гнучкість. Досить легко виготовляти конструкції нестандартних форм: арки, кола тощо.

● Вже містить вологопоглинач, що скорочує виробничий процес.

● Краща звукоізоляція: +1 дБ на кожну рамку у порівнянні з подібним склопакетом з алюмінієвим профілем. Такий результат отриманий Edgetech під час акустичних тестів, що проводилися в США.

Відбулася перевірка склопакетів з Super Spacer на відповідність вимогам EN 1279 (ідентичний український стандарт ДСТУ EN 1279-5 «Скло в будівництві. Склопакети»). Це гарантує дотримання норми протягом 20-ти умовних років експлуатації. Також вони пройшли тестування при екстремальних температурних впливах від -40 °С до +85 °С.

Чому виробники склопакетів з теплою дистанцією отримують рекламації?

М’яка тепла дистанція — це технологічний матеріал, що потребує автоматичного обладнання для монтажу.

Під час ручної збірки склопакету можливе зміщення дистанційних рамок відносно одна одної у двокамерних склопакетах, що може призвести до його розгерметизації, особливо за великої площі. Але найголовнішими є два наступні фактори. По-перше, зберігання у спеціальній шафі після розпакування дистанції, щоб зберегти потенціал абсорбування вологи з повітря. І друге — первинна герметизація фактично відсутня при ручному виробництві склопакетів. Ці фактори впливають на довговічність склопакетів та можливу появу запотівання всередині них.

Чому склопакети Glas Troesch з теплою дистанцією Super Spaser надійно працюють?

Автоматична лінія усуває зміщення дистанційних рамок Фото: Glas Troesch

«Глас Трьош» запустив повністю автоматизовану лінію з двоголовим аплікатором. Обладнання дозволяє працювати одночасно з двома розмірами дистанційних рамок і забезпечує високу точність розміщення дистанції. Цього неможливо досягнути у разі ручного виробництва. Автоматизація також усуває можливий вплив людського фактора.

Щодо великих склопакетів (понад 3 м2), то аплікатори дозволяють уникнути зміщення дистанційних рамок відносно одна одної у двокамерних зразках. Немає провисання, перепаду висоти від кромки скла до дистанції, не зміщується скло.

Також великі склопакети збираються у вертикальному положенні, що виключає ймовірність прогину скла в процесі виготовлення і появи початкового викривлення геометрії склопакету (лінзування).

Аплікатори розміщують дистанцію на склі та загинають її по кутах, а лицьова частина підрізається під кутом 45°. Таким чином, дистанція має одне з’єднання по всьому периметру навіть у великогабаритних склопакетах. Це зменшує втрати аргону до прийнятного рівня — 1% в рік.

Практичне застосування Super Spacer у склінні ТРЦ Retroville

Автоматична лінія з аплікатором, тандемним газ-пресом та роботом вторинної герметизації має високу продуктивність. Склопакет формату 6 м2 збирається приблизно п’ять хвилин. Швидкість виробництва склопакетів з теплою дистанцією важлива для фасадних компаній під час проведення робіт на об’єкті. І це напряму впливає на ціноутворення.

Скляний фасад ТРЦ Retroville зі застосуванням дистанційної рамки Super Spacer Фото: OKNA.ua

Забудовник столичного ТРЦ Retroville вирішив скористатися всіма перевагами. Компанія «Глас Трьош» виготовила для цього об’єкта 7500 м2 склопакетів із гнучкою силіконовою дистанційною рамкою Super Spacer.

Еластичність дистанції підвищує звукоізоляційні властивості склопакета Фото: OKNA.ua

Сьогодні в Україні пропонуються склопакети з теплими дистанціями, але лише компанія «Глас Трьош» володіє технологією їх автоматичного виробництва із використанням гнучкої силіконової дистанції Super Spacer виробництва компанії Edgetech.

Думка редакції OKNA.ua може не співпадати з думкою автора

Джерело: OKNA.ua